Izvor: Radio 021, 22.Feb.2019, 12:03 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čanak: Sa ljotićevcima nemam o čemu da razgovaram
Sa ljotićevcima nemam o čemu da razgovaram, rekao je lider LSV Nenad Čanak na zamerke što se kao opozicioni lider nije priključio Savezu za Srbiju.
On je precizirao da u savezu sa Dverima nema šta da traži.
"To što oni kažu 'kada ove sklonimo, mi ćemo lako na izborima', e, pa nećemo lako na izborima, jer se takve stvari moraju seći u korenu i odmah. To što takve organizacije nisu zabranjene u ovoj zemlji je ogromna mrlja na antifašističkoj tradiciji >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Srbije", rekao je Čanak.
On je naveo da Savez za Srbiju ne može da se poredi sa DOS-om, da su se u DOS-u okupili oko tri tačke, a to su - smena Slobodana Miloševića, oslobađanje medija i slobodni izbori. Priznaje da je bio skeptičan tada prema nekim članovima DOS-a, kao što su Nebojša Čović, general Vuk Obradović ili Vojislav Koštunica.
"Pokazalo se da je DOS imao istorijsku ulogu i otkočio je istorijski proces, koji je Milošević zaustavio. To se kasnije nije razvilo, kako je moglo", istakao je.
Dodao je da SZS nije okupljanje tog tipa, da oni u DOS-u nisu imali ljotićevce i pokret kao što su Dveri.
Podseća da je politika Trećeg rajha bila da na okupiranoj teritoriji prave od lokalnog stanovništva SS odrede koji su bili najsuroviji. Kako kaže, takav odred u BiH je bila Handžar divizija, u Vojvodini Princ Eugen divizija, u Srbiji - Srpski dobrovoljački korpus Dimitrija Ljotića.
"Ne postoji gori primer kvislinško-kolaboracionističkog surabotništva od ljotićevaca", zaključio je Čanak.
Autor: Tanjug
Preuzimanje delova teksta ili teksta u celini je dozvoljeno bez ikakve naknade, ali uz obavezno navođenje izvora i uz postavljanje linka ka izvornom tekstu na www.021.rs. Preuzimanje fotografija je dozvoljeno samo uz saglasnost autora.







