Britanija, SAD i Francuska traže od UN kazne za Iran

Izvor: Radio 021, 18.Feb.2018, 09:46   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Britanija, SAD i Francuska traže od UN kazne za Iran

Britanija, SAD i Francuska traže da Savet bezbednosti Ujedinjenih nacija kazni Iran zbog toga što nisu uspeli da spreče da se jemenski Huti pobunjenici domognu njihovih raketa, kao i da preduzmu nešto zbog ovog kršenja sankcija, navodi se u nacrtu rezolucije u koju je Rojters imao uvid.

U nacrtu se takođe traži da se sankcije UN prema Jemenu produže za još godinu dana.

Iako stručnjaci kažu da nemaju dokaze ko je Hutima dobavio rakete, da li je u pitanju posrednik >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << ili treća strana, smatraju da je Iran prekršio sankcije time što nisu sprečli nabavku ili prodaju ovih raketa i bespilotnih letelica Hutima.

SB UN je Hutima zabranio nabavku oružja.

Autor: Tanjug

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.