Bebac: Vučić da se izvini roditeljima koje je ponizio

Izvor: Radio 021, 15.Okt.2016, 16:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bebac: Vučić da se izvini roditeljima koje je ponizio

Roditeljski portal "Bebac.com" zatražio je izvinjenje od premijera Srbije Aleksandra Vučića zbog "izjave da majke ne žele da rade zato što za dvoje dece uzimaju socijalna davanja".

Kako je u otvorenom pismu navelo uredništvo portala, ovom izjavom Vučić je uvredio "ne samo nezaposlene roditelje i njihovu decu, nego i sve porodice u Srbiji, bez obzira na materijalno stanje".

"Istina koju svi znamo je da majke koje, prema vašim rečima, 'uzmu za jedno >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << dete 4.500 i za drugo i 11.000 ovako i eto minimalne plate, pa što da rade' nikako ne mogu da pruže porodici sa dvoje dece iole dostojanstven život. Da plate račune i kupe hranu. Kupe pelene, opreme decu za vrtić ili školu i traže posao. Spisak je beskonačan i potpuno nerealan. Zapitajte se kako većina tih majki sa svojom porodicom preživljava sa sumom koja je manja za trećinu od minimalca svakog meseca", stoji u pismu.

Bebac.com ističe da je zloupotreba socijalnih davanja problem države, administracije i službenika koje plaćaju svi građani Srbije, a koji ne rade posao.

"Umesto da istražite zbog čega postoje takve zloupotrebe, Vi ubadate prst u oko najsiromašnijim roditeljima i porodicama koje jedva preživljavaju. Vaša administracija je već u nekoliko navrata, a pre svega ukidanjem povraćaja PDV-a na bebi hranu i opremu, pokazala da joj nije stalo do roditeljstva", navodi Bebac.com.

Autor: 021.rs

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.