Izvor: Radio 021, 19.Apr.2018, 11:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Baskijska militantna grupa ETA se raspušta u maju
Baskijska militantna grupa ETA spremna je da objavi rasformiranje početkom maja čime bi okončala višedecenijsku nasilnu kampanju za nezavisnost od Španije.
To prenosi regionalna javna televizija ETB.
ETA je ubila više od 800 ljudi, uključujući policajce, političare i privrednike pre nego što je 2011. godine odustala od oružane kampanje za nezavisnost Baskije i predala oružani arsenal prošle godine.
I Francuska i Španija gde je ETA počinila većinu >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << svojih smrtonosnih akcija za više od 40 godina, zahtevale su njeno raspuštanje.
Televizija ETB javila je kasno sinoć da će ETA objaviti taj korak prvog vikenda u maju. Događaj koji će označiti kraj grupe ETA biće održan u južnoj Francuskoj pre nego što grupa to zvanično objavi.
Autor: Tanjug













