Advokatska komora: Odluke o suspenziji obavezujuće

Izvor: Radio 021, 12.Nov.2014, 11:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Advokatska komora: Odluke o suspenziji obavezujuće

Advokatska komora Vojvodine (AKV) ponovo je danas upozorila da su njene odluke o suspenziji pojedinih advokata obavezujuće i za sve pravosudne organe, organe unutrašnjih poslova i uprave.

"Sudije, organi unutrašnjih poslova i organi uprave suspendovanom advokatu ne smeju dozvoliti pristup i zastupanje jer time čine povredu zakona", navodi se u saopštenju Upravnog odbora Advokatske komore Vojvodine.

Podseća se da su disciplinski organi advokatskih komora u svom postupanju >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << nezavisni i samostalni, jer takav njihov položaj proističe iz Zakona o advokaturi, kao i iz akata advokatskih komora.

Pojedini sudovi omogućili su advokatima koji su pod suspenzijom advokatskih komora da zastupaju klijente. Ti advokati su suspendovani jer su prekršili odluku advokatskih komora o štrajku, koji traje već dva meseca.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.