NOVE TABLICE I DOKUMENTA KOŠTAJU 4.400 DINARA

Izvor: Kurir, 18.Jan.2011, 14:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NOVE TABLICE I DOKUMENTA KOŠTAJU 4.400 DINARA

BEOGRAD - Troškovi za nove registarske tablice vozila i saobraćajna dokumenta iznose 4.400 dinara, objavljeno je na sajtu Auto - moto saveza Srbije.

Od 4. januara policijske stanice počele su da primaju nove zahteve za registraciju vozila i od ukupno 4.400 dinara troška, tablice iznose 2.000, a za saobraćajnu dozvolu treba izdvojiti 800 dinara, za registracionu nalepnicu koja se lepi na prednje staklo 400 i 1.200 dinara za novu vozačku dozvolu, ukoliko je istekla stara.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir <<
Inače, rok za zamenu vozačkih dozvola je 2014. godina, a za promenu saobraćajne dozvole i tablica ne postoji rok, već se nove izdaju po isteku registracije.

Vozačka dozvola se izadaje najduže na period od 10 godina, registarske tablice i saobraćajna dozvola važe sedam godina, a registraciona nalepnica 12 meseci.

Na novu saobraćajnu dozvolu sa čipom, od trenutka predavanja zahteva za njeno dobijanje, trenutno se čeka do mesec dana, a do tada se izdaje potvrda koja se koristi do dobijanja novog dokumenta i ta potvrda ne važi za vožnju u inostranstvu.

Pre dolaska u policijsku stanicu, neophodno je, kao i do sada, prvo obaviti tehnički pregled vozila. Sa potvrdom sa tehničkog pregleda, uz plaćene nadoknade za registraciju vozila, vlasnik vozila je dužan da ode u policijsku stanicu i preda dokumentaciju i stare tablice.

Posle predaje dokumenata i podnošenja zahteva, vlasnik vozila dobija nove tablice, dok će na čipovanu saobraćajnu dozvolu čekati mesec dana i voziti uz potvrdu MUP-a.

Vlasnici vozila mogu da podnesu zahteve za izradu novih dokumenata i registraciju vozila najranije 30 dana pre isteka registracije, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na Kurir...



Povezane vesti

AMSS: Troškovi za nove tablice i dokumenta 4.400 dinara

Izvor: SrbijaNet.rs, 18.Jan.2011

Troškovi za nove registarske tablice vozila i saobraćajna dokumenta iznose 4.400 dinara, objavljeno je na sajtu Auto moto saveza Srbije. Od 4. januara policijske stanice su počele su da primaju nove zahteve za registraciju vozila i od ukupno 4.400 dinara troška, tablice iznose 2.000,

Nastavak na SrbijaNet.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.