UŽIVO: Đoković - Federer 7:6, 5:5

Izvor: Večernje novosti, 13.Nov.2012, 00:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Novak Đoković ili Rodžer Federer... U finalu završnog Mastersa u 2012. srpski teniser će u "O2 Areni" u Londonu pokušati da pobedi odličnog Švajcarca i na najlepši mogući način kruniše ovu godinu.Sa rivalom iz Bazela Novak se sastajao čak 28 puita u profesionalnoj karijeri, uz skor od 12 trijumfa i 16 poraza (jedan od njih bio upravo u polufinalu >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << londonskog turnira, 2010).Đoković je završni Masters već jednom osvojio, 2008. u Šangaju. DRUGI SET0:1 Kao i u prvom setu Federer je napravio brejk u prvom gemu drugog seta. 0:2 Švajcarac je overio brejk.1:2 Novak se pomerio sa nule. Dobar gem za Srbina.1:3 Imao je Đoković šansu da izjednači...2:3 Federer je imao brejk loptu za 4:1, ali je Novak uspeo da se izvuče i smanji prednost rivala.2:4 Švajcarac je siguran i ne dozvoljava Đokoviću da ga ugrozi na njegov servis.3:4 Jedan od boljih gemova za srpskog tenisera, koji je smanjio prednost Federera.3:5 Novak je propustio brejk loptu. Federer je na korak do izjednačenja u finalnom duelu.4:5 Đoković je siguran na svoj servis. Sada je Švajcarac na potezu.5:5 Dve vezane set lopte imao je Federer, ali se Đoković neverovatno vratio i vezao četiri poena za brejk i izjednačenje. PRVI SET 0:1 Federer je sjajno počeo meč i bez izgubljenog poena na svoj servis poveo u finalnom meču.0:2 Brejk Federera, takođe, bez izgubljenog poena! Švajcarac je neverovatno počeo duel.0:3 Osvojio je Đoković dva poena na servis Federera, ali malo je to za raspoloženog Rodžera. 1:3 Prvi gem za Đokovića. Namučio se srpski as, ali je najvažnije da je krenuo sa nule.2:3 Vratio je Novak brejk! Đokovićevi navijači imaju razloga za optimizam, jer posle početnog grča igra sve bolje.3:3 Izjednačio je Đoković. Veliki rivali kreću od "nule".3:4 Federer je osvojio gem bez izgubljenog poena. Švajcarac ne dozvoljava da ga bilo šta izbaci iz takta.4:4 Još jedan dobar gem, Novak je sjajnim poslednjim potezom izjednačio.4:5 Drugi put Đoković je oduzeo servis Federeru i u sledećem gemu servira za vođstvo od 1:0 u setovima. Ovo je bio najduži gem.5:5 Đoković nije iskoristio set loptu, a potom je dozvolio Federeru da izjednači.5:6 Federer je odigrao odlično gem i ponovo vodi. Novak servira za taj brejk. Đoković je posle jednog pada raskrvario lakat i doktori su mu sanirali problem.6:6 Od 0:30 Đoković je izjednačio i ovaj set će odlučiti taj brejk.7:6 Novak je osvojio prvi set. U fenomenalnom taj brejku bio je bolji sa 8:6.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković,   Novak Đoković finale

Nastavak na Večernje novosti...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.