Novak i Izner, borba za finale

Izvor: RTS, 15.Mar.2014, 18:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković - Izner 1:1 (7:5, 6:7/2:7/, 4:1 treći set). Najbolji srpski teniser Novak Đoković igra protiv Amerikanca Džona Iznera u polufinalu turnira u Indijan Velsu. Direktan prenos možete pratiti na Prvom programu RTS-a. Prvi finalista turnira je Rodžer Federer, koji je sa 2:0 savladao Aleksandra Dolgopolova.

23.50 - Prvi brejk u trećem setu ponovo pravi Đoković, koji vodi sa 3:1 i servira.
23.34 - Odlično je Izner odigrao taj-brejk, osvojio ga rezultatom 7:2, pa je meč ušao u treći set.

23.27 - Nastavlja se serija brejkova. Izner ne odustaje od borbe za finale, pa će pobednika drugog seta, nadamo se i meč, odlučiti taj-brejk.

23.22 - Novi brejk u Indijan Velsu, Đoković još jednom oduzima servis Izneru, pa će po drugi put servirati za pobedu u meču.

23.17 - Džon Izner uzvraća brejk i ostaje u meču, drugi set - 5:5.

23.12 - Novak Đoković koristi drugu brejk loptu u devetom gemu drugog seta i sada će servirati za osvajanje meča i finale u Indijan Velsu.

22.56 - Posle šest odigranih gemova u drugom setu, nema brejka - 3:3.

22.29 - Novak koristi svoju i posle nešto više od 40 minuta igre osvaja prvi set - 7:5.

22.25 - Već u narenom gemu Novak oduzima servis Izneru i serviraće za osvajanje prvog seta.

22.21 - Đoković uspeva da spase tri set lopte protivnika na svoj servis, borba se nastavlja. Prvi set - 5:5.

21.46 - Počeo meč u Indijan Velsu, Đoković i Izner bore se za finale turnira.

Ostala je još jedna prepreka do finala turnira u Indijan Velsu, a da li će je Novak Đoković uspešno preskočiti, saznaćemo ove večeri u direktnom prenosu na Prvom programu RTS-a.

Najbolji srpski teniser će u borbi za finaler snage odmeriti sa Džonom Iznerom, koji je u četvrtfinalu pobedio Letonca Ernesta Gulbisa.

Đoković je u četvrtini finala savladao Francuza Žilijena Benetoa sa 2:0 u setovima - 6:1, 6:3.

Masters u Indijan Velsu igra se za ukupan nagradni fond od 6,16 miliona dolara.

Federer prvi finalista

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je ukrajinskog tenisera Aleksandra Dolgopolova sa 2:0 u setovima 6:3, 6:1 i tako se plasirao u finale Mastersa u Indijan Velsu.

Federer je do pobede došao posle jednog sata i tri minuta igre.

Švajcarac je dominirao tokom celog meča, ne dozvolivši protivniku niti jednu brejk priliku.

Prvi set je bio neizvestan do osmog gema, kada je Švajcarac "prelomio" set i napravio brejk.

Drugi set obeležila je odlična igra Federera koji je uspeo tri puta da oduzme servis Dolgopolovu i rutinski privede meč kraju.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković finale