Đoković pobedio Nieminena

Izvor: NoviMagazin.rs, 26.Maj.2015, 19:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đoković pobedio Nieminena

Prvi teniser sveta Novak Đoković pobedio je danas na Rolan Garosu svog protivnika iz Finske Jarka Nieminena u tri seta (6:2, 7:5, 6:2) čime je, po opštem uverenju, prešao samo prvu prepreku na putu ka trofeju Otvorenog prvenstva Francuske, jedinog koji mu nedostaje među četiri gren slema.

U današnjem prvom kolu, prvi nosilac turnira Novak je pred sobom imao iskusnog, ali diskretnog igrača, o kome se uglavnom znalo ono što se može pročitati na njegovom sajtu: >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << da je "najbolji igrač u istoriji finskog tenisa, jedini koji je pobedio u dva ATP turnira i dva puta postigao ulazak u četvrtfinale na nekom gren slemu". Na Rolan Garos došao je kao 87. igrač sveta.

Đoković, koji je na pariski turnir stigao u odličnoj formi i posle niza osvojenih titula (Australijan Open i četiri Masters 1000 turnira - Indijana Vels, Majami, Monte Karlo), dominirao je u meču sa Fincem, osim u drugom setu koji je, ipak, izvukao, nakon što je Nieminen u jednom trenutku vodio sa 5:2 u gemovima.

Kao što dolikuje mečevima u kojima nastupaju prvaci, meč se igrao pred punim tribinama terena Filip Šartrije, što je Fincu poslužilo da se uoči odmeravanja snaga sa Novakom našali: "Neće biti lako, ali istovremeno će biti i zabavno. Volim izazove, a igraćemo i pred punim stadionom."

Đoković je dva puta bio finalista na Rolan Garosu, 2012. i 2014. Oba puta izgubio je od Španca Rafaela Nadala, koji je pehar Četiri musketara osvojio dosad devet puta, što je najveći rekord u istoriji ovog turnira.

Nadal je trenutno sedmi igrač na svetu. Danas je u prvom kolu pobedio u tri seta mladog francuskog tenisera, osamnaestogodišnjeg Kventana Alisa, a sa Đokovićem bi mogao da se sretne u četvrtfinalu. Taj potencijalni meč već je nazvan "finalom pre finala".
Pogledaj vesti o: Novak Đoković,   Tenis

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.