Đoković – Federer |1:0| 6:6 (5:4)

Izvor: RTS, 23.Mar.2015, 00:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U reprizi prošlogodišnjeg finala Indijen Velsa sastaju se Novak Đoković i Švajcarac Rodžer Federer. Susret možete pratiti na našem Prvom programu.
Taj-brejk drugog seta:
Đoković - Federer 0:1, 1:1, 2:1, 3:1 mini brejk, 3:2, 3:3 mini brejk,4:3, 5:3 mini brejk, 5:4,
23.44 - Novak je, takođe, bio siguran >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << na svoj servis i izborio taj-brejk.
23.40 - Švajcarac lagano osvaja svoj servis i vodi sa 6:5.
23.38 - Federer je u naletu. Napada servis našeg tenisera - 0:30. Novak uspeva da se odbrani i as servisom dolazi do 40:30, usledilo je izjednačenje. Đoković nakon duge razmene udaraca dolazi do nove prednosti, a potom asom iz drugog servisa osvaja gem, 5:5.
23.32 - Feferer sa nulom osvaja svoj servis i vodi sa 5:4.
23.29 - Federer koristi nešto lošiji prvi servis Đokovića i osvaja brejk šansu. Odličan napad našeg asa - izjednačenje. Dvostruka servis greška i Švajcarac dolazi do nove brejk šanse. Greška Novaka i Federer vraća brejk - 4:4.

23.20 - Đoković ponovo napada servis Švajcarca i osvaja novu brejk loptu. Snažan prvi servis Federera za izjednačenje. Protivnik uspeva da veže još dva poena i osvoji gem, 4:3.
23.15 -  Potom su ova tenisera bila sigurna na svoje servis - 4:2.
23.10 - Federer koristi greške našeg asa i osvaja dve vezane brejk šanse. Novak uspeva da se izvuče dođe do izjednačenja. Zatim uspeva da stigne do prednosti i osvoji servis i potvrdi brejk, 3:1.
23.04 - Novak nastavlja sa odličnom igrom. Koristi svaku priliku da napadne servis protivnika. Osvaja dve vezane brejk šanse. Koristi prvu i oduzima servis protivniku, 2:1.

23.01 - Federer je u naletu, napada servis našeg asa, 0:30. Dva fantastična servisa našeg asa za 30:30. Ipak Švajcarac uspeva da dođe do prve brejk lopte u meču. Novi snažan servis našeg asa, izjednačenje. Duga razmena, Novak uspeva da neutrališe nekoliko napada protivnika i stigne do prednosti. Usledio je treći as u meču i Đoković osvaja gem, 1:1.
22.57 - Drugi set servisom je otvorio Federer. Bez većik problema osvaja gem - 1:0.
22.52 - Federer kreće na sve ili ništa, napada servis našeg asa. Sada on ima 15:30, međutim Novak lagano odbija ovaj napad i dolazi do prve set lopte, servis viner i naš teniser dobija gem i set - 6:3.Prvi set je trajao 33 minuta igre.

22.49 - Naš as ponovo napada servis protivnika - 15:30, međutim, Federer sjajnim servisima preokreće na 40:30, a potom posle duge razmene udaraca osvaja svoj servis - 5:3. Sledi Novakov servis za set.
22.43 - Novak je neumoljiv, sa nulom osvaja svoj servis i vodi sa 5:2.
22.41 - Đoković ponovo pritiska servis Federera, koristi nešto lošiji prvi servis protivnika i dolazi do tri vezane brejk šanse. Sve tri odlaze u nepovrat, nakon sjajnih servisa Švajcarca. Novak dolati do nove brejk šanse, koristi je i oduzima servis protivniku - 4:2.

22.36 - U narednom gemu zapretio je Švajcarac, iskoristio je dve greške našeg asa i došao do 0:30. Ipak, Novak odbija ovaj napad vezuje četiri poena i osvaja gem 3:2.
22.33 - Već u četvrtom gemu novak napada servis protivnika i dolazi do prve brejk šanse, ne koristi je. Potom je izborio još jedno izjednačenje nakon prednosti za Švajcarca. Federer vezuje dva poena i osvaja svoj servis, 2:2.
22.23 - Federer je, takođe, siguran na svoj servis 1:1.
22.21 - Novak siguran na startu meča, osvaja svoj servis gem sa nulom - 1:0.
22.20 - Počeo finalni meč između Novaka Đokovića i Rodžera Federera.
22.12 - Na podbacivanju novčića dobio je Đoković, i izabrao da on prvi servira.
22.10 - Teniseri su izašli na teren, nakon zagrevanja očekujemo početak meča.

Novak Đoković je u polufinalu deklasirao Britanca Endija Marija sa 6:2, 6:3, dok je Federer bio bolji od Kanađanina Miloša Raonića rezultatom 7:5, 6:4. Đokoviću, koji brani titulu, biće to peto finale u Indijan Velsu, dok će Švajcarac igrati finalni meč šesti put.

Ukoliko pobedi, srpski teniser će osvojiti četvrtu titulu i tako će se izjednačiti upravo sa Federerom. Njih dvojica do sada su odigrali 37 mečeva, a Švajcarac ima tri trijumfa više. Poslenji put su se sastali u Dubaiju ove godine i tada je slavio Federer sa 2:0 u setovima.
Pogledaj vesti o: Novak Đoković