Pravoslavna 2013. dočekana kako dolikuje

Izvor: Vesti-online.com, 15.Jan.2013, 13:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pravoslavna 2013. dočekana kako dolikuje

Tačno u ponoć, između nedelje i ponedeljka, na smeni stare i nove godine po julijanskom kalendaru, u većini srpskih klubova i crkvenih sala širom Melburna, ponovo je vladala svečana atmosfera. Uz poljupce i zagrljaje, porodice, zemljaci i prijatelji, razmenjivali su iskrene čestitke i želje za više sreće, zdravlja, ljubavi i blagostanja.

Doček >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << Nove godine u Austrliji

 

Na praznike kojih je bilo dosta i koncerte s popularnim estradnim zvezdama otišao je dobar deo novca iz kućnih buxeta, a trebalo je ostaviti para i za teniske mečeve i podršku našim teniserima. Ipak, našlo se sredstava i za proslavu srpske Nove godine i odlazak na teniske mečeve koji su počeli juče pre podne.

Kako je ove godine proslava pravoslavne Nove godine pala u nedelju uveče, mnogi su posle dočeka žurili kućama kako bi narednog jutra bili spremni za posao.

Novogodišnja ponuda je bila više nego zanimljiva, pored više zabava uz pevače narodne muzike iz otaxbine, slavilo se i po crkvenim salama uz muziku lokalnih muzičkih orkestara.

Vera Matović u kolu sa zemljacima Vera Matović

Sa dočeka u crkvenoj sali u Rokbenku

U prepunoj sali crkve Sveta Petka u Rokbenku goste je zabavljala Vera Matović koja već nekoliko nedelja peva na zabavama koje se organizuju u srpskoj zajednici Australije. Novogodišnje slavlje započela je Vera Matović, koja se zajedno sa gostima uhvatila u kolo i povela igru i pesmu.

Uz odabranu narodnu muziku i naravno mnogobrojne hitove, Vera je stvorila predivnu novogodišnju atmosferu, a u tome joj je pomagao i lokalni pevač Braca Krajišnik.

Sali je bila tesna za sve koju su želeli da se priključe kolu i opuste uz muziku i pesmu. Tačno u ponoć počela su čestitanja, a slavlje je nastavljeno do ranih jutarnjih sati.

 

Gužva u sali i na trpezi Sa dočeka u Bransviku

Prota Miroslav Popović sa porodicama Mihajlović Kovačev, Spasić i Glogovac

Džejmi Vild, Boban Stanišić i Džesika Parisi

U rasprodatoj sali crkve Svete Trojice u Bransviku goste je zabavljao lokalni orkestar M2, gde se pevalo, igralo, ali i gostilo uz bogatu trpezu, baš kakvu zaslužuje ovo slavlje. I tamo je sala gotovo bila mala za sve posetioce, koji su uživali u svečanoj atmosferi.

 

Veselje do sitnih sati Tanja Savić na dočeku u Vojvodini

Evka Trnjik, Suzana Skenderović, Slađana Nikolić, Vesna Stojanović i Suzana Ilić u Vojvodini

Goran Ilić, Ljuba Skenderović i Radomir Stojanović u klubu Vojvodini

Porodice Gajić, Todorovski i Spirovski na dočeku sa Tanjom Savić

U sali kluba "Vojvodina" u Ardiru bila je poznata pevačica Tanja Savić, a uz nju nastupali su i Bajo Roganović i pevač Čkalja. Gosti svih generacija, a posebno mladi, igrali su i plesali uz Tanjine pesme, ali i sve hitove narodne i zabavne muzike. Veselje je potrajalo do duboko u noć.

Marinkov slavljenički štimung Miki i Bilja Pantić, Cica i Vera Milojević

Porodica Kanurski

Marinko Rokvić oduševio zemljake

Uvek popularan, posebno među damama, Marinko Rokvić u subotu uveče je održao prvi koncert u Melburnu. U ispunjenoj sali Srpskog sportskog centra u Kizborou, čim se uhvatio mikrofona i zapevao svoje pesme publika je ustala na noge i pridružila se svom omiljenom pevaču, a zatim se u kolu igralo do dugo u noć.

U nedelju, Marinko Rokvić je bio na dočeku srpske nove godine u Heritage reception u Epingu, gde je znalački napravio slavljenički štimung. I tamo je u ponoć usledilo čestitanje za puno zdravlja i sreće, a onda je nastavljeno veselje uz Marinkovu pesmu.  

Sekina žurka za sve generacije Posetioci Sekine žurke u diskoteci "Tamo daleko" Dandenog

Seka ponovo oduševila: Seka Aleksić u klubu "Tamo daleko"

Pred put u Pert, gde je zabavljala goste na dočeku u Srpskom centru u Madingtonu, Seka Aleksić u subotu uveče održala i oproštajni nastup u Melburnu u prepunoj diskoteci "Tamo daleko". Posetioci svih generacija, a posebno mladi uživali u Sekinoj žurci sve do ranih jutarnjih sati.
Pogledaj vesti o: Doček Nove Godine

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.