Kešelj: Šta Grci znaju ko je Toma

Izvor: Sportski Žurnal, 04.Jan.2011, 03:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kešelj: Šta Grci znaju ko je Toma

Pozvali smo Marka Kešelja da mu poželimo sve najlepše u Novoj godini i za 23. rođendan mu poklonimo mesečnu pretplatu na Sportski žurnal u elektronskoj formi.
Ne želeći da prekidamo ručak sa majkom, pokušali smo da budemo kratki. Ali, s obzirom da ga nismo dugo čuli, razgovor se odužio. Očekivano, glavna tema je bila proslava Nove >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << godine. Iako je 2011. dočekao u najužem krugu prijatelja, krilni igrač reprezentacije Srbije i Olimpijakosa nas je razgalio pričom.
- Bio sam domaćin dočeka, sa uvaženim sportskim gostima, odbojkašicom Majom Ognjenović, košarkašima Milošem Teodosićem i Zoranom Ercegom, kao i fudbalerom Srđanom Uroševićem. Pravili smo karaoke veče. Kasnije smo otišli do nekog kluba, ali ostali smo samo na piću, bilo je dosadno – otkrio nam je u svom stilu Marko Kešelj.
Niste zvali drugare Grke?
- Šta bi oni radili, kada ne razumeju Tomu Zdravkovića ili Miroslava Ilića. Oni su za buzuki. Mogao je da dođe Raša Nesterović, ali on se odlučio za porodičnu atmosferu.
Kako su se gosti pokazali za mikrofonom?
- Maju nikako nismo mogli da nateramo da zapeva. Mada, kako smo se Srđan i ja tukli za mikrofon, teško i da bi mogla da dođe do izražaja. Srđan je inače mnogo jak boem.
Šta je pevao Teodosić?
- Nešto od Parnog valjka, ali ne mogu da se setim šta tačno.
Da li je bolji sa loptom ili mikrofonom?
- Definitivno sa loptom.
A, Vi?
- Pazite, iako nisam baš nešto sjajan sa loptom, sigurno sam bolji na parketu.
Šta ste poželeli u novoj godini?
- Ponoć smo dočekali na terasi, uz vatromet sa obližnjeg golf terena. Izljubili smo se i poželeli da se ove godine nađemo ponovo na terasi, ali narednog puta da bude malo veća, recimo na balkonu gradske skupštine. Ima tu neke simbolike, zar ne? Ali, najvažnije je da svi budemo zdravi.
U svakom slučaju, izgleda da ste se sjajno proveli?
- Kao i uvek, bez preterivanja. Čak smo i dva puta odbrojavali sekunde do ponoći. Prvi put sa Grcima, a zatim i sat vremena kasnije po srpskom vremenu. Između smo pratili naš TV program – rekao je Marko Kešelj.
 Oduševljenje
Pauzu za Božić po Gregorijanskom kalendaru koji su pre par godina prihvatili i Grci, Marko Kešelj je iskoristio da dođe do Beograda. Naravno, nije propustio priliku i da odgleda meč Crvene zvezde protiv Zagreba.
Za to je nagrađen ovacijama Delija.
- Čuo sam se sa Bakićem i Strahinjom Dragićevićem. Zvali su me da dođem na utakmicu, rekli su mi i za besplatan ulaz. Očekivao sam da će kao i moju generaciju ispratiti dve do tri hiljade ljudu, što je bio prosek u takvim situacijama. Ali, kada sam ušao u Pionir nisam mogao da verujem koliko je ljudi unutra. Atmosfera je bila fantastična.
 Pakleni tereni
Šta sve može da se očekuje od navijača u Grčkoj, Kešelj se uverio neposredno pred Novu godinu na gostovanju u Solunu, na polufinalu Kupa PAOK - Olimpijakos. Ali, pravi pakao tek predstoji – gostovanje Panatinaikosu.
- Na znam šta sve nije palo na parket u Solunu, a oko terena nije bilo ni policije. Nije bilo nimalo prijatno. Kao kod nas pre par godina. Ali, kako su mi rekli saigrači, to nije ništa u odnosu na ono što nas čeka u OAKA areni. Kažu mi da će biti 50 puta gore.
Podelićete i Srbiju?
- Ona se uvek delila, nije to ništa novo. Nadam se samo da ćemo dobiti PAO, na njihovom terenu, u crveno-belim dresovima.
Pogledaj vesti o: Doček Nove Godine

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.