Ide najteža godina za siromašne

Izvor: IstocnoSarajevo.net, 23.Dec.2010, 13:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ide najteža godina za siromašne

Ekonomski stručnjaci i predstavnici udruženja potrošača Republike Srpske i Federacije BiH jedinstveni su u ocjeni da građane u novoj godini čeka drastično poskupljenje gotovo svih životnih namirnica, kao i značajno povećanje cijena komunalnih usluga. Ekonomski analitičari upozoravaju da bi predstojeća 2011. godina za najsiromašnije stanovništvo vrlo lako mogla predstavljati jednu od najtežih godina u posljednje dvije >> Pročitaj celu vest na sajtu IstocnoSarajevo.net << decenije, piše "Pres".

Sekretar Unije udruženja potrošača RS Dragovan Petrović tvrdi da najnovije poskupljenje hljeba u BiH ekonomski potpuno neopravdano, kao što su pekari prethodnih godina držali neopravdano visoke cijene.

Sekretar Udruženja za zaštitu potrošača Kantona Sarajevo Mesud Lakota naveo je da će talas novih poskupljenja predstavljati neizdrživ udarac na životni standard više od polovine stanovništva.

Profesor banjalučkog Ekonomskog fakulteta Vujo Vukmirica smatra da od stanja u domaćoj poljoprivredi bukvalno zavisi kako će se preživjeti naredna godina, ističući da posebnu opasnost predstavlja poskupljenje goriva.
 
Izvor:Srna

Nastavak na IstocnoSarajevo.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta IstocnoSarajevo.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta IstocnoSarajevo.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.