Ruski brilijanti krasiće Tifani

Izvor: Vostok.rs, 29.Nov.2012, 20:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ruski brilijanti krasiće "Tifani"

29.11.2012. -

Ruski brilijanti na nakitu „Tifanija“. Najveći u svetu proizvođač dijamanata – ruska kompanija „Alrosa“ i američki gigant u proizvodnji nakita Tiffany&Co mogli bi da potpišu trogodišnji ugovor.

Za „Tifani“ znaju čak i oni koji ne smatraju da su brilijanti najbolji prijatelji devojaka. Od 1961. godine, kada se pojavio film „Doručak kod Tifanija“, ova marka je postala deo istorije filma, a prodavnica „Tifani“ u >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << Njujorku znamenitost. Danas, imitirajući heroinu Odri Hepbern, ljubiteljke ispijanja kafe pored blistave prodavnice, moći će da se dive draguljima iz Rusije.

Prema pisanju ruskih medija, kompanija bi mogla da kupi ruske dijamante u vrednosti od 60 miliona dolara godišnje. Pregovori o dugoročnom ugovoru su produženi. U samoj Alrosi informaciju o transakciji sa „Tifanijem“ ne komentarišu. Ekspert agencije Rough and Polished smatra da Alrosa unosi izmene u prodaji – kako geografski, tako i u robnom opsegu. U novembru je Alrosa sklopila ugovor o isporuci sa vlasnikom najvećeg juvelirskog brenda jugoistočne Azije, kineskom kompanijom Chow Tai Fook JewelleryGroup.

Ovo je direktna interakcija sa najvećim proizvođačima nakita. Ideja direktnog poslovanja sa klijentima, koji poseduju najveće brendove, - to je pozitivni korak, kretanje u smeru vertikalne integracije. Prodajna politika dobija postojane konture. Radi se o stvaranju stabilne klijentele.

Borbu za klijente se Alrosa može voditi sa multinacionalnom kompanijom De Beers – glavnim konkurentom po profitu i monopolistom na tržištu dijamanata. Upravo preko te kompanije Alrosa je ranije prodavala dijamante u inostranstvu. Od 200. godine ruski koncern bavi se samostalno ovom delatnošću. Ugovori sa najvećim svetskim brendovima učvšćuju njegovu poziciju, imajući u vidu planove o izlasku na IPO, naglašava analitičar agencije „Investkafe“ Pavel Jemeljancev.

Pre IPO i planova kompanije za narednu godinu, u toku je pobošanje korporativnog upravljanja i realizacija činjenice o potrebi sklapanja ugovora upravo sa krajnjim korisnicima. Ovo je ekonomski isplativo za Alrosu.

Pres služba „Alrose“ rekla je Glasu Rusije da se sklapanje dugoročnih ugogovora o isporuci grubog dijamanta smatra prioritetom. Ovi ugovori garantuju stabilno poslovanje i proizvođaču i kupcu. Alrosa ima više od trideset pet takvih klijenata.

Olga Denisova,

Izvor: Glas Rusije, foto: RIA Novosti    

Nastavak na Vostok.rs...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.