Izvor: Nezavisne Novine, 21.Sep.2015, 08:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pročitajte koje to fraze ne treba da stavite u CV
NJUJORK - Studija “New College” objavila je najčešće fraze koje upotrebljavaju ljudi koji se prijavljuju na konkurse za određene poslove.
Kako je ova studija objavila postoje i oni koji stavljaju “smajliće” i emitkone u CV, što šefove umije da ozbiljno iznervira. U nastavku studije naglašeno je da se najšešće koriste fraze u kojima kandidati pominju da su “timski igrači” i “entuzijaste”.
“Dobro se snalazim pod pritiskom”, “Umijem >> Pročitaj celu vest na sajtu Nezavisne Novine << sam da donosim odluke”, “Timski igrač”, “jRešavam probleme”, “Odličan sam u komunikaciji sa ljudima”, “Proaktivan”, “Uvijek saslušam savjet”, “Vredan sam radnik”.
Kako je navela Džejn Hefic, ekspert za CV, najbitnije da CV počne sa uvodom koji ima najviše od 20-30 karaktera.
Ona je navela da fraze koje svi upotrebljavaju odbijaju firme i preduzetnike, jer takve CV-jeve svakodnevno čitaju.
Pogledaj vesti o: Nju Jork
Nastavak na Nezavisne Novine...
















