Izvor: Radio 021, 07.Mar.2020, 12:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Izdavač odustao od objavljivanja memoara Vudija Alena

Grupa Ašet, čija je filijala u Njujorku trebalo da 7. aprila objavi memoare poznatog američkog reditelja Vudija Alena, saopštila je da odustaje od izdavanja knjige nakon kritika koje su se pojavile u javnosti pred objavljivanje.

"Odluka o odustajanju od Alenove knjige je bila teška", izjavila je portparolka izdavačke kuće Sofi Kotrel i dodala da je odluka doneta posle konsultacije sa upravom i zaposlenima. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << Nekoliko desetina zaposlenih u izdavačkoj kući nedavno je kratko protestovalo u Njujorku protiv objavljivanja Alenove knjige.

Odluka izdavačke kuće usledila je nakon što je Alenov sin, Ronan Farou, saopštio da više neće da sarađuje sa Ašet koja je prošle godine objavila njegovu knjigu. On podržava sestru Dilan Farou, koja je 2018. ponovo protiv reditelja iznela optužbe o seksualnom zlostavljanju.

Reditelj je uvek kategorički negirao optužbe Dilan Farou, ćerke Mie Farou, koja tvrdi da ju je očuh zlostavljao 1992. godine kada je imala sedam godina. Nju podržavaju majka Mia Farou kao i brat Ronan, novinar nagrađen Pulicerom zbog istrage o producentu Harviju Vajnstajnu.

Alen u svojoj za sada neobjavljenoj knjizi "Apropos of Nothing", govori opširno o svom privatnom i profesionalnom životu.

75 plus employees of Hachette are standing in solidarity with @ronanfarrow, @realdylanfarrow and survivors of sexual assault and walked out of the Hachette offices today in protest of Woody Allen’s memoir. #HachetteWalkout #LittleBrownWalkout pic.twitter.com/wTNi3c7gy8

— Kendra Barkoff Lamy (@kabarkoff) March 5, 2020

Nastavak na Radio 021...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.