Fascinantan berzanski debi Koponga u Njujorku

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Mar.2021, 10:21

Fascinantan berzanski debi Koponga u Njujorku

Akcije južnokorejskog giganta za e-trgovinu Koponga zabeležile su fascinantan skok od 40 posto na debitovanju na Njujorškoj berzi u četvrtak, čime je njegova Inicijalna javna ponuda (IPO) postala najveća u ovoj godini u Sjedinjenim Državama.

Akcije Koponga su na samom startu trgovane po ceni od 63,50 dolara, a zaključile su trgovački dan na nivou od 49,25 dolara, tako da je tržišna kapitalizacija kompanije dostigla 84,47 milijardi dolara, izveštava CNBC.

Kompanija >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je na IPO-u tražila 35 dolara po akciji, što je bilo iznad ciljanog raspona od 32 do 34 dolara po komadu koji je prvobitno utvrdila.

Kopong, koji je osnovao korejsko-američki milijarder Bom Kim 2010. godine, poredi se često sa Amazonom ili Alibabom jer garantuje dostavu narudžbine istog ili najkasnije narednog dana.

Ova firma ima više od 100 logističkih i centara za prijem porudžina u više od 30 gradova i zapošljava oko 15.000 vozača u Južnoj Koreji. Kopong je prošle godine skoro udvostručio prihod na 12 milijardi dolara, prema podacima iz prijave za IPO, ali je ipak prijavila neto gubitak od oko 475 miliona dolara za 2020.

Debi na njujorškom tržištu kapitala mogao bi da označi još jedan uspešan poduhvat SoftBanke, čiji Vižen Fond, vredan 100 milijardi dolara, drži više od 35 procenata vlasnuštva u Kopongu.

Među investitorima Koponga su i investicioni fondovi Sekvoja Kepital i Blek Rok.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Povezane vesti

Berzanska senzacija godine: Amazon i Alibaba bi morali da se zamisle

Izvor: B92, 12.Mar.2021

Akcije južnokorejskog giganta za e-trgovinu Koponga zabeležile su fascinantan skok od 40 posto na debitovanju na Njujorškoj berzi juče...Time je njegova Inicijalna javna ponuda (IPO) postala najveća u ovoj godini u Sjedinjenim Državama...Akcije Koponga, koje su prethodnih dana najavljivane kao...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.