Živić: Moja smena je naručena iz Beograda

Izvor: JužneVesti.com, 04.Mar.2015, 15:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Živić: Moja smena je "naručena" iz Beograda

Donedavni pomoćnik direktora Kliničkog centra u Nišu Saša Živić, koga je direktor Zoran Radovanović smenio uživo u TV programu, smatra da Radovanović to ne bi učinio "da nije bio pod velikom prisilom i da to nije naredio neko iz Beograda".

Živić je smenjen sa mesta pomoćnika samo mesec dana nakon što ga je lično ministar zdravlja Zlatibor Lončar smenio sa mesta predsednika Upravnog odbora Specijalne bolnice u Sokobanji, nakon njegovog insistiranja da se raspiše >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << konkurs za novog direktora te zdravstvene ustanove.

Ove smene, smatra on, ukazuju na to da se zamerio Ministarstvu zdravlja svojim kritičkim istupanjem u javnosti.

Apsolutno se nameće zaključak da se iz famoznog Beograda podigao jedan veliki prst koji je naredio moju smenu. Ja nemam dokaza za ovo, to je moje mišljenje. Radovanović je moje dete, moj đak, ali on je i vojnik ove vlasti i verovatno je bio prinuđen da to uradi - kaže Živić.

Dodajući da je smenjivanje pomoćnika “uživo” gest nedostojan bilo kog intelektualca, Živić napominje da je on u jutarnjem programu Niške televizije samo govorio “ono što svaki lekar i sestra u Kliničkom centru misli”.

Govoreći o svom političkom angažmanu, Živić navodi da je formalno član LDP-a, ali da nakon učlanjenja nikada nije ušao u te prostorije, niti ima političkih ambicija. Zbog svog stava da treba uvek davati šansu novim ljudima, napominje da je glasao za SNS, ali da to “više nikada ne bi učinio”.

Kada sam govorio da je Vučić više na tragu Đinđića nego Đilas, ja sam to mislio, jer je on mogao da temeljno reorganizuje društvo. Nažalost, ovi primeri sa direktorkom Specijalne bolnice u Sokobanji su neveseli dokaz da nisam bio u pravu - smatra Živić.

Koje probleme u zdravstvu ovaj profesor Medicinskog fakulteta i pedijatar smatra najvažnijima, da li su izbori za direktore zdravstvenih ustanova formalnost koja se obavlja po partijskoj liniji, i po čemu Srbija podseća na Severnu Koreju, saznajte u emisiji “15 minuta”.

Nastavak na JužneVesti.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.