Izvor: S media, 04.Sep.2009, 10:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Uspešan nastup Pozorišta lutaka Niš na 42. PIF-u
U Zagrebu se održava 42. po redu Medjunarodni festival pozorišta lutaka (PIF) na kome 20 pozorišnih ansambala i grupa iz osam zemalja, medju kojima i Pozorište lutaka iz Niša, izvode ukupno 26 predstava.
"Poziv koji je našem pozorištu upućen za učešće na PIF pokazuje naš rejting u regionu, ali i šire", izjavila je za Tanjug direktorka Pozorišta lutaka Niš Ljiljana Kostadinović prilikom izvodjenja predstave "mali Princ" u režiji Zorana Lozančića.
Kostadinovićeva >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je izrazila zadovoljstvo interesom publike za predstavu o čemu je svedočila puna dvorana pozorišta "Komedija" u kome je "Mali princ" odigran.
Kostadinovićeva je naglasila da je jedino lutkarsko pozorište u Srbiji južno od Beograda pozvano i na druge medjunarodne festivale, medju ostalim i u Tunis u decembru, kao i da je tokom ove godine više puta nastupilo na lutkarskim festivalima u domovini.
Ističući da je tokom prvih šest meseci ove godine pozorište ostvarilo 120 predstava uz velik broj gostovanja i učešća na manifestacijama, Kostadinovićeva je rekla da su za uspeh ansambala zaslužni i saradnja s gradskim vlastima, ali i sa srednjom umetničkom školom i fakultetom umetnosti iz Niša.
Niško pozorište je i prošle godine ostvarilo veoma zapažen nastup na zagrebačkom PIF-u predstavom "Mozart" Zorana Lozančića.
Tema ovogodišnjeg festivala je lutkarska tehnika marioneta - lutaka na koncu.
U sedam festivalskih dana pred publikom u više gardskih pozorišta u 26 predstava i 12 popratnih programa nastupilo je preko 300 lutkara, glumaca, muzičara i drugih umetnika iz Srbije, Hrvatske, Belgije, Belorusije, Bugarske, Francuske, Italije, Slovenije i Francuske.
Festival je počeo 29. avgusta povorkom lutaka po centru Zagreba, a biće završen danas održavanjem predstava van konkurencije i podelom nagrada.












