Izvor: Kurir, 24.Avg.2010, 20:09 (ažurirano 02.Apr.2020.)
UHAPŠEN OSUMNJIČENI ZA KRAĐU TAŠNE MEKSIČKE AMBASADORKE
NIŠ - Niška policija uhapsila je Miroljuba S. (31) iz Niša zbog sumnje da je 20. avgusta ukrao torbicu meksičke ambasadorke Mersedes Ruiz Zapate, u ugostiteljskom objektu u Kopitarevoj ulici u tom gradu, saopšteno je u Policijskoj upravi.
U torbici su bile lične stvari ambasadorke, dokumenta, 40.000 dinara, mobilni telefon i foto aparat, rečeno je na konferenciji za novinare.
Policija je pronašla novac, mobilni telefon i foto aparat, a lična dokumenta i torbicu osumnjičeni >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je bacio u reku, naveli su u policiji.
Ambasadorka Meksika boravila je u Nišu prošlog petka, gde je prisustvovala manifestaciji posvećenoj 200. goišnjici nezavisnosti Meksika.
Osumnjičenog su prvo primetili radnici ugostiteljskog objekta, kada je ušao iza šanka i zatražio vodu i šećer, žaleći se na mučninu, a zatim je iskoristio momenat i uzeo torbicu, koja je bila zakačena za stolicu pored stola gde je sedela ambasadorka, rekli su u policiji.
U policiji su napomenuli da je osumnjičeni poznat od ranije po sličnim deliktima.
Istražni sudija nadležnog suda osumnjičenom, koji se tereti da je izvršio krivično delo teške krađe, odredio je jednomesečni pritvor.











