Izvor: JužneVesti.com, 14.Dec.2016, 22:26 (ažurirano 02.Apr.2020.)
“Studentkinje” nemoćne protiv Crvene zvezde
Zahvaljujući izuzetno slabom učinku u napadu košarkašice niškog Studenta ubedljivo su u gostima poražene od jedne od najkvalitetnijih ekipa u šampionatu Crvene zvezde sa 62:45 i tako pretrpele sedmi ovosezonski poraz.
Nišlijke su u prvoj četvrtini postigle samo 8 poena, u trećoj svega 4, pa sa takvim izdanjem nisu mogle da izbegnu težak poraz.
Posle početnog vođstva od 3:0, >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << niške košarkašice čitavih 6 minuta nisu postigle koš, što su crveno-bele iskoristile i serijom od 10:0 na startu meča stekle prednost, koja je posle uvodnih 10 minuta već bila dvocifrena - 20:8.
“Studentkinje” su na startu drugog kvartala imale period dobre igre, smanjile su rezultat na 21:14, ali su beogradske košarkašice u finišu deonice ponovo podigle nivo igre i na veliki odmor otišle sa dvocifrenom prednošću - 35:21.
Posle petanestominutne pauze usledila je najlošija četvrtina u sezoni niškog kluba. Sa svega 4 postignuta poena za 10 minuta košarke Nišlijke su odigrale deonicu za zaborav, nisu se ni crveno-bele poenterski istakle, ali su ovaj period dobile sa 14:4 i rešile pitanje pobednika - 49:25.
Revija promašaja viđena je u poslednjem kvartalu. Agonija niškog tima se nastavila, prvi poen postigle su posle 5 minuta igre u ovom periodu, a obrukale su se i domaće košarkašice.
Oba tima uspela su do kraja meča da malo poprave efikasnost, ali se rezultat nije drastično promenio, pa je Crvena zvezda nakon 40 minuta košarke trijumfovala sa 62:45.












