Izvor: JužneVesti.com, 12.Feb.2015, 12:01 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Skup “Odjeci Sretenja i srpska državnost”
Koliki je značaj, šta su posledice Sretenjskog ustava i koja je on prava davao Srbima - samo su neke od tema na naučnom skupu koji će biti održan u petak 13. februara od 11 sati u zgradi niškog Univerziteta.
Skup “Odjeci Sretenja i srpska državnost” povodom 15. februara - Dana državnosti, organizuju niški Narodni muzej i Katedra za pravnoistorijske studije Pravnog fakulteta u Nišu.
O uticaju slobodnog zidarstva na početku srpske državnosti govoriće >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << prof. dr Nebojša Ranđelović, uzroku i posledicama Sretenjskog ustava pričaće Ivan Mitić, a o pravima građana koja daje ovaj pravni akt pričaće dr Aleksandar Đorđević.
Na temu “Sretenje: stepenik u razvoju srpskog naroda” govoriće Marina Vlaisavljević, o tome kako je Sretenjski ustav uređivao odnos države i crkve izlagaće dr Vladimir Vučković, dok će istoričar Nebojša Ozimić približiti lik i delo autora ustava Dimitrija Davidovića.














