Razgovor o Crnjanskom u niškoj biblioteci

Izvor: JužneVesti.com, 05.Jun.2018, 08:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Razgovor o Crnjanskom u niškoj biblioteci

O najvažnijim poetičkim i ideološkim stavovima Miloša Crnjanskom, kao i o idejama i identitetu u srpkom društvu, biće reči na otvorenom razgovoru koji će biti održan u Narodnoj biblioteci “Stevan Sremac” u utorak, 5. juna, od 19 sati.

Na temu “Miloš Crnjanski i kulture sećanja” zainteresovani će moći da razgovaraju sa prof.dr Milom Lomparom, istoričarem književnosti, piscem i predsednikom Zadužbine Miloša Crnjanskog. Razgovor će voditi profesor filozofije >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << Andrej Mitić.

Kako navode iz niške biblioteke, razgovor će biti baziran na knjizi “Politički članci 1919−1939”, u kojoj se nalaze zabranjeni eseji Miloša Crnjanskog, kao i njegovi tekstovi zbog kojih nije smeo da se vrati u komunističku Jugoslaviju.

Nastavak na JužneVesti.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JužneVesti.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JužneVesti.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.