Održan poslovni forum Srbija-Albanija u Nišu

Izvor: RadioCity.rs, 14.Okt.2016, 18:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Održan poslovni forum Srbija-Albanija u Nišu

Prvi veliki skup srpskih i albanskih privrednika, koji ima za cilj da dorpinese približavanju srpske i albanske poslovne zajednice, održan je u Nišu, tokom jednonedeljne posete predstvanika Vlade Srbije. Na Forumu su učestvovali predstavnici kompanija iz sektora prehrambene industrije, trgovine, elektro i mašinske, građevinske, hemijske, metaloprerađivačke i drvne industrije, kao i iz oblasti turizma i hotelijerstva, telekomunikacija.

Predsednici privrednih komora Albanije >> Pročitaj celu vest na sajtu RadioCity.rs << i Srbije potpisali su memorandum o osnivanju albansko srpske privredne komore, dok ugovor o osnivanju ove privrdene komore treba da bude potpisan novembra u Tirani. Tendencija je da se godišnja razmena između dve zemlje sa 100 miliona evra poveća.
Domaćini foruma bili su predsednik Privredne komore Srbije Marko Čadež i predsednik asocijacije Biznis Albanija Luan Bregazi.

Nastavak na RadioCity.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RadioCity.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RadioCity.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.