Izvor: Beta, 31.Dec.2009, 01:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Od sutra ne važe kovanice sa oznakom NBJ

BEOGRAD, 31. decembra 2009. (Beta) - Kovanim novcem od jednog, dva i pet dinara sa oznakom "Narodna banka Jugoslavije" (NBJ) od petka 1. januara neće moći da se plaćaju roba i usluge, najavila je Narodna banka Srbije (www.nbs.rs).

Kako se precizira, radi se o kovanicama koje su izradjene od 2000. do 2002. godine.

Metalni novac od jednog, dva i pet dinara sa oznakom NBJ moći će da se tokom cele 2010. zameni u svim bankama i u filijalama NBS u Beogradu, Novom Sadu, Kragujevcu, Nišu i Užicu.

Posle toga zamena će biti moguća samo u filijalama NBS do 31. decembra 2012. godine, navela je centralna banka.

Nastavak na Beta...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Beta. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Beta. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.