Novi vrtić u Čairu do avgusta: mesto za više od 250 dece

Izvor: JuznaSrbija.info, 03.Apr.2026, 14:43

Novi vrtić u Čairu do avgusta: mesto za više od 250 dece

Renoviranje zgrade nekadašnje Medikoterapije u Nišu biće završeno do avgusta, kada će u novom vrtiću biti obezbeđeno više od 250 mesta za decu.
Radove vredne oko 77 miliona dinara finansiraju Grad Niš i Ministarstvo za brigu o porodici i demografiju, a njihov napredak obišli su ministarka Jelena Žarić Kovačević i gradonačelnik Dragoslav Pavlović.
Pavlović ističe da će novi vrtić značajno smanjiti liste čekanja, jer će primati više od 200 dece u sedam grupa, od najmlađih do predškolaca.
On je naglasio da se objekat nalazi u Čairu, u blizini zelenila i sportskih terena, što će omogućiti bolje uslove za boravak dece.
Ministarka Žarić Kovačević ocenila je...

Nastavak na JuznaSrbija.info...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JuznaSrbija.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JuznaSrbija.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.