Izvor: JužneVesti.com, 07.Feb.2017, 10:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Niški MMA borac slomio favorita
Momak koji je do sada imao 3 profesionalna MMA meča i isto toliko pobeda sačuvao je svoj stopostotni učinak. Aleksandar Stojičić je savladao iskusnijeg Nemca Daniela Hučlera i to pred njegovom publikom u Študgartu, u sportu koji je kombinacija svih poznatih borilačkih veština.
Nišlija se za borbu spremao u gradu u kome je i nastupio, u profesionalnom kampu u kome borci vežbaju nekoliko različitih sportova. Tamo je trenirao sa Brazilcima koji su, kako sam kaže, veliki >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << šampioni. Nemac protiv koga je igrao je imao niz pobeda, ali se povredio pa je ovo bio njegov prvi nastup posle oporavka.
On je bio veliki favorit, a naša borba je bila glavna borba večeri i ja sam ga iznenadio pred domaćom publikom tako da je baš dobro bilo. Uspeo sam da pobedim ubedljivom odlukom sudija, ali momak protiv koga sam se takmičio je jako kvalitetan i jak - priča Stojičić.
Ipak, 28-godišnji borac navodi da se tokom meča i priprema povredio, pa će morati da uzme mesec dana za oporavak koje će iskoristiti za dogovore o budućim izazovima.
Sa menadžerom moram da napravim dobar plan kako ćemo da radimo što se tiče i usavršavanja i od toga će da zavisi i sledeći meč. Ovo je bio veliki zalogaj i sada moramo da pronađemo novi način kako da se popnemo još jedan stepenik više, kako bismo mogli da se pojavimo u još jačoj organizaciji - kaže Nišlija.
Iako je u svom prvom profesionalnom meču 2013. ostvario pobedu, Stojičić je odlučio da se posle toga vrati u amaterske vode i tamo se još bolje usavrši. Za to vreme je osvojio i titulu državnog prvaka u kategoriji do 77 kg. Prošle godine je rešio da se vrati profesionalnim borbama, pa je u 2 prošlogodišnja meča zabeležio 2 pobede.












