Izvor: JuznaSrbija.info, 18.Jan.2017, 21:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Kung fu" dobio 30 godina zbog ubistva starice
Viši sud u Nišu osudio je danas na 30 godina zatvora Igora Usainovića (34), zvanog "Kung fu" jer je 13. decembra 2015. godine na svirep način ubio staricu Ružicu Talević (83) u njenom stanu u Nišu, piše Tanjug.
Sudsko veće je takođe donelo i rešenje kojim mu je produžen pritvor, rekla je za Tanjug portparol suda Iva Popović.
Usainović je kritičnog dana u parku spazio staricu i pratio je do njene zgrade a onda nasumice zvonio na vrata komšijama, >> Pročitaj celu vest na sajtu JuznaSrbija.info << da bi od njih nije saznao u kom stanu živi.
Čim mu je starica otvorila vrata, ugurao je u trpezariju i oborio je na pod a zatim joj oko vrata zamotao stolnjak u pokušavajući da je uguši.
Dok se starica otimala, Usainović je više puta udario kutijom pedale za bas gitaru po glavi nanevši joj višestruke prelome lobanje, povredivši joj mozak usled čega je ubrzo podlegla povredama ugušivši se u sopstvenoj krvi.
Usainović je višestruki povratnik u izvršenju krivičnih dela i iza sebe već ima oko 12 godina izdržavanja zatvorske kazne.
Nastavak na JuznaSrbija.info...





