Kako zaustaviti odlazak mladih iz Niša

Izvor: JuznaSrbija.info, 20.Sep.2016, 18:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kako zaustaviti odlazak mladih iz Niša

Uznemiravajući podaci istraživanja Kapital magazina, govore da čak 80 odsto sredoškolaca neće ili nije sigurno da će ostati u Nišu i Srbiji nakon završetka školovanja.

Kako bi motivisali i na neki način popravili statistiku istraživanja, iz Kapital magazina osmislili su projekat "Moj grad, moja budućnost – Moj Niš“ sa niz aktivnosti (predavanja, radionice, seminari).

Jedna od inicijativa je da se preduzetništvo uvede kao predmet u srednje škole i da mladi na taj način steknu svest o zaradi i načinu kako da se ona uveća..

Konferenciji za novinare i debati prisustvovali su gradski većnik Branislav Kačar, Filip Jovanović..

Nastavak na JuznaSrbija.info...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta JuznaSrbija.info. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta JuznaSrbija.info. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.