Izvor: S media, 17.Maj.2010, 22:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
I 2010. godina biće ekonomski teška
Predsednik Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić rekao je večeras u Nišu da će ova godina biti ekonomski teška, iako ekonomski pokazatelji govore da Srbija izlazi iz krize.
"Biće teško. Ova godina će biti vraški teška, mnogo teška i šta god ekonomski pokazatelji govorili o tome da mi izlazimo iz krize još uvek je teško, jer život nije statistika", rekao je Lajić na predstavljanju Gradskog odbora Socijaldemokratske partije Srbije u niškom Narodnom >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << pozorištu.
Ljajić je rekao da misija SDP-a nije da ljude laže i da im obećava nešto što ne može da ispuni.
"Iskreno, ljudi nisu skoro bili u težoj poziciji. Naša misija nije da ljude lažemo i da im kažemo biće vam bolje sutra, neće biti bolje ni za pola godine, ali sam siguran, i ne bi ovo radio da ne verujem u budućnost Srbije, da zajedno možemo da napravimo bolju i bogatiju Srbiju", rekao je Ljajić koji je i ministar rada i socijalne politike.
On je kazao da posle krize koja je pogodila Grčku, Evropska unija neće rizikovati da prima članice koje su po bilo kom osnovu sporne.
"Ne samo politički, ne samo teritorijalno nego i u ekonomskom smislu. Siguran sam da put ka pridruživanju EU možemo maksimalno da iskoristimo da menjamo naše društvo, da ga modernizujemo", rekao je Ljajić.
On je kritikovao odluku Ustavnog suda da su odbornici vlasnici mandata jer će takva odluka, kako je kazao, izazvati neverovatnu političku nestabilnost na lokalnom nivou.
"Čelnici opština moraće da zaposle celu rodbinu odbornicima da im ne bi bežali. Počeće sezona prelaznih rokova za koju fudbalski prelazni rokovi neće biti ništa", rekao je Ljajić.
Za predsednika Gradskog odbora SDP-a u Nišu večeras je izabrana Jelena Mladenović.
Medju gostima u punoj Sali niškog pozorišta bili su i predstavnici Demokratske stranke i Socijalističke partije Srbije, a dobrodošlicu SDP-u kao novoj političkoj stranci u gradu poželeo je gradonačelnik Niša Miloš Simonović.
Rasim Ljajić: Ova godina će biti vraški teška
Izvor: Blic, 17.Maj.2010
Predsednik Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić rekao je večeras u Nišu da će ova godina biti ekonomski teška, iako ekonomski pokazatelji govore da Srbija izlazi iz krize. Ljajić: "Biće teško".."Biće teško. Ova godina će biti vraški teška, mnogo teška i šta god ekonomski pokazatelji...
Ljajić: Ova godina biće vraški teška
Izvor: EMportal, 18.Maj.2010, 10:58
Predsednik Socijaldemokratske partije Srbije Rasim Ljajić rekao da će ova godina biti ekonomski teška, iako ekonomski pokazatelji govore da Srbija izlazi iz krize.




