Izvor: JužneVesti.com, 06.Dec.2018, 17:57 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Foto-vest: Novogodišnja dekoracija obasjala Niš
Svetleće plave kugle, led zavesa koja se spušta na Tvrđavskom mostu, lančanice i ukrasi po svetiljkama u Kazandžijskom sokačetu - samo su deo novogodišnje gradske dekoracije. Pored toga, kao i prethodne dve godine, u Obrenovićevoj ulici biće postavljen veliki paket. Ako ste sprečeni da izađete iz kuće, možete da pogledate kako je početak novogodišnje atmosfere u Nišu "uhvatio" objektiv fotografa Vanje Kesera.
Romantična atmosfera u boemskom delu Niša; foto: Vanja >> Pročitaj celu vest na sajtu JužneVesti.com << KeserUkrasi uglavnom u plavim nijansama koji su i prethodne dve godine krasili Niš, ponovo su zableštali. Okićena je i česma u centru grada, kao i drveće kod Gradske kuće. Centar Niša čeka još i svetlećeg vilinog konjica da "sleti" na Trg kralja Milana.
Inače, Nišlije su bez novih ukrasa ostali ove godine, jer je kao i prošle, tender za njih bio sporan.
I Voždova je zasijala; foto: Vanja Keser
Podsetimo, pre dve godine građani su platili oko 6 miliona dinara za novu prazničnu dekoraciju, među kojom je bila i jelka od 6 m, kao i zvezdano nebo. Parking servis je Gradu poklonio i veliki paket koji se nalazio nasred šetališta u Obrenovićevoj ulici, kao i svetlećeg vilinog konjica.








