Dve tone paracetamola niko ne obezbeđuje

Izvor: Blic, 30.Mar.2011, 01:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Dve tone paracetamola niko ne obezbeđuje

Dve tone paracetamola uskladišteno je u magacinu Izdavačko-grafičkog preduzeća „Prosveta“ iz Niša, a šta će dalje biti sa njim juče nisu znali da kažu ni u jednoj državnoj instituciji. Burad sa ovom supstancom koja se prvenstveno koristi u proizvodnji lekova, ali se često zloupotrebljava u kriminalnim krugovima za mešanje sa heroinom i dalje su u magacinu bez posebnog nadzora policije ili nadležnih inspekcija.

Zaposleni u „Prosveti" kažu da su policiji još >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 21. februara poslali dopis u kojem se traži da se ispita „zbog čega je u štampariji sakrivena ogromna količina paracetamola vrednog pola miliona evra, ali da se policija zainteresovala za ovu supstancu tek prošle nedelje prilikom rutinskog uviđaja zbog obijanja magacina i sitne krađe kada su uočena sporna burad.

- Burad su na skladištenje dovezena iz kompanije MD „Nini", vlasništvo Jovice Stefanovića Ninija, pre tri godine u vreme kada je bio i vlasnik „Prosvete", ali bez prateće dokumentacije. Došao je kamion jedne večeri sa još nekom robom i od tada je 38 buradi od 50 kilograma uskladišteno na ovom mestu sa udžbenicima i knjigama. Ne znamo ni da li sme ovako da se skladišti. Burad su zapečaćena, ali postoji opasnost da neko opet obije magacin i da otpečati neko bure - strahuje zamenik magacionera Slaviša Milojević. Pokazuje nam na burićima nalepnice „Jugoremedije" (još jedne firme čiji je vlasnik svojevremeno bio Nini i sa kojom je raskinut ugovor o privatizaciji) na kojima stoji da je „uzorkovanje izvršeno 15. juna 2006. godine".

„Nini" dobio dozvolu da proizvodi paracetamol?

Direktor „Jugoremedije" Zdravko Deurić kaže da je čuo da je Stefanović prošle godine od Ministarstva zdravlja tražio i dobio dozvolu da u MD „Nini" proizvodi paracetamol. Deurić kaže da o pomenutoj količini u „Prosveti" ne zna ništa jer je sadašnje rukovodstvo na čelu fabrike od 1. marta 2007, kada je Nini već izašao iz nje, dok na nalepnicama stoji da je uzorkovanje izvršeno 2006. godine.

- Ta burad su stigla bez ikakvih papira da se uskladište na određeno vreme, a to određeno vreme još traje - dodaje komercijalni direktor „Prosvete" Goran Đorđević.

U niškoj policiji kažu da su po pronalasku paracetamola obaveštene zdravstvena i tržišna inspekcija i da su one nadležne za dalji postupak. U policiji je rečeno da je obaveštenje iz „Prosvete" prosleđeno tužilaštvu u Nišu, gde pak navode da takvo obaveštenje još nisu dobili.

U MD „Nini" nismo uspeli da stupimo u kontakt sa direktorkom, koja je bila na sastanku, kao i sa predstavnicima Zdravstvene inspekcije i odeljenja za opojne droge pri Ministarstvu zdravlja i Republičke tržišne inspekcije.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.