Bradić obilazi lokalitet Balanica u Sićevu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 12.Avg.2010, 02:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Bradić obilazi lokalitet Balanica u Sićevu

NIŠ -

Ministar kulture Nebojša Bradić danas će obići paleolitsko nalazišta Balanica u Sićevu, pored Niša, saopšteno je danas iz Ministarstva kulture.

Na ovom lokalitetu su između 2006. i 2009. godine nađeni ostaci hominida (preandertalaca) koji dostižu starost od 150.000 - 200.000 godina. Reč je o otkriću međunarodnog značaja.

U ovogodišnjim iskopavanjima, koja se završavaju u petak, 13. avgusta, učestvovao je veliki broj stručnjaka i studenata iz zemlje i inostranstva (iz Vinipega, Hamiltona, Oksforda i Harvarda).

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.