Izvor: Vesti-online.com, 18.Maj.2018, 18:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nikoliji sa ljubavlju
Priča o zlom usudu trogodišnje Nikolije Jovanović iz Kragujevca, stigla je i na drugi kraj sveta i u srce dirnula jednog od naših čitalaca u Australiji. Ganut njenom sudbinom, anonimni donator iz Liverpula kraj Sidneja uputio je dar od 100 dolara ovoj ljupkoj devojčici, čiji se roditelji od rođenja bore za njeno lakše i bolje sutra. Nikolija je rođena u sedmom mesecu i zato je provela 45 dana u inkubatoru. Pri porođaju je imala moždano krvarenje, posle čega nastaju ciste na >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << mozgu.
Bila je na aparatima za disanje i održavanje života. Dvadeseti dan po rođenju je prestala da diše, pri čemu je reanimirana i vraćena u život. Sa pet meseci se javljaju trzaji, a tada je dijagnostifikovan Vestov sindrom, najteži oblik epilepsije koji je za posledicu ostavio i atrofiju očnih nerava, ali i cerebralna paraliza.
Da bi joj omogućili rehabilitacije, operacije, ortopedska pomagala, kao i hipo i hidro-terapije, njenim roditeljima potrebno je mnogo novca koji sami ne mogu da izdvoje. Otuda i pomoći naših zemljaka iz Kanade, a sada i Australije. Da bi ispunili želju našeg humanog čitaoca ili čitateljke, to je ovaj prilog već prosleđen na kućnu adresu njenih roditelja. Čim se dar nađe u njihovim rukama, zabeležićemo sve što budu poručili u znak zahvalnosti onome ko je mislio na njihovu ćerkicu borca.
Pogledaj vesti o: Nikolija Jovanović, Kragujevac
Nastavak na Vesti-online.com...







