Izvor: Medijski istraživački centar, 11.Jun.2012, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Počelo koncertno zagrevanje pred Nišvil
Piše Sanja Janačković
Sinoćni besplatan koncert „Elmhurst College Jazz“ benda iz Čikaga, salsa-džez benda „Mango Duende“ iz Sofije i niškog sastava „Krembou“ u dvorištu Banovine, podsetio je Nišlije kakvu zabavu mogu očekivati na predstojećem Nišvil džez festivalu, koji će od 16. do 19. avgusta biti održan u Tvrđavi.
Čikaški džezeri su ljubiteljima džeza pokazali da prevazilaze okvire >> Pročitaj celu vest na sajtu Medijski istraživački centar << studentskog orkestra, čemu svedoči i njihovo dosadašnje iskustvo. Predvođeni Dagom Bičem, koji je šef džez odseka na koledžu, profesor, izdavač, trubač, kompozitor i aranžer, bend je nastupao po čitavoj Evropi i Americi.
Posetioci su zatim uživali i plesali u salsa ritmovima džez-benda „Mango Duende“ iz Sofije. Glasom i energičnim nastupom na sceni se istakao peruanski pevač Aleks Linares koji je sinoć bio gost sofijskom sastavu. Neki članovi ovog benda već su poznati publici Nišvilla jer su prethodnih godina nastupali sa sastavima'Gathering Point' i 'Mad Dogs' na „Open“ stejdžu.
Koncert su organizovali Nišvil džez festival i Studentski kulturni centar.
Nastavak na Medijski istraživački centar...
Održan koncert u susret Nišville festivalu
Izvor: JužneVesti.com, 12.Jun.2012, 18:18
Koncert grupe "Elmhurst College jazz band" iz Čikaga održan je u Nišu u dvorištu Banovine.














