Zgradu Jugoeksporta u Kolarčevoj nude na prodaju

Izvor: Blic, 08.Feb.2013, 12:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Zgradu "Jugoeksporta" u Kolarčevoj nude na prodaju

Agencija za privatizaciju Srbije ponudila je danas na prodaju zgradu kompanije Jugoeksport u stečaju u Kolarčevoj ulici u Beogradu, kao i još dve nekretnine, čija procenjena vrednost iznosi ukupno 5,8 milijardi dinara (oko 52 miliona evra).

Agencija je u oglasu u Politici navela da je na prodaju ponuđeno pet spratova zgrade u Kolarčevoj, ukupne površine od 5.505 kvadrata, lokal na Trgu republike (74 kvadrata) >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << i garaža u Siminoj ulici (192 kvadrata).

Pravo da kupe nekretninu imaju sva pravna i fizička lica, a depozit je 1,1 milijardu dinara (oko 10,4 miliona evra).

Rok za dostavljanje ponude je 12. mart, kada će se obaviti i javno otvaranje ponuda.

Stečajni upravnik je dužan da prihvati najvišu dostavljenu ponudu ako premaši 50 odsto procenjene vrednosti imovine, a ako je iznos manji, prihvatanje ponude mora da odobri i odbor poverilaca.

Agencija za privatizaciju do sada nije nije uspela da proda zgradu "Jugoeksporta" u Kolarčevoj, iako je bilo više pokušaja.

Ta atraktivna lokacija nije uspela da privuče nijednog kupca u poslednjih nekoliko godina, od kada traju pokušaji državne agencije da se reši imovine nekada uspešnog preduzeća koje je 2001. otišlo u stečaj zbog dugovanja bankama.

Zgrada u Kolarčevoj ima šest spratova, a na prodaju nije jedino poslednji sprat, jer vlasnik tih prostorija nije "Jugoeksport".

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Zgradu "Jugoeksporta" u Kolarčevoj nude na prodaju

Izvor: YU-Build.rs, 08.Feb.2013

Agencija za privatizaciju Srbije ponudila je danas na prodaju zgradu kompanije Jugoeksport u stečaju u Kolarčevoj ulici u Beogradu, kao i još dve nekretnine, čija procenjena vrednost iznosi ukupno 5,8 milijardi dinara (oko 52 miliona evra).

Nastavak na YU-Build.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.