Slovenija: Nema više poreza na stan

Izvor: B92, 28.Mar.2014, 15:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenija: Nema više poreza na stan

Ljubljana -- Ustavni sud Slovenije poništio je Zakon o novom porezu na nekretnine, jer nije u skladu sa slovenačkim Ustavom.

Taj Zakon je početkom ove godine stupio na snagu radi obaranja deficita i stabilizovanja posrnulih javnih finansija te članice evrozone.

Sud je saopštio da taj porez nije u skladu sa slovenačkim Ustavom, zbog čega je naredio vlastima da vrate prethodne propise sve dok novi porez na >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << nekretnine ne bude usvojen, preneo je Frans pres.

Slovenačka vlada je u novembru usvojila taj zakon, u nadi da će uvećati budžetske prihode za 400 miliona evra i ubrzati stabilizaciju javnih finansija. Do tog trenutka, Slovenija nije imala porez na nekretnine.

Protivnici tog zakona, međutim, tvrde da je porez od 0,15 do 0,75 odsto na vrednost nekretnine prebrzo donet i da je njime teret krize stavljen na leđa poreskih obveznika i poljoprivrednika.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Ustavni sud Slovenije poništio porez na nekretnine

Izvor: Capital.ba, 29.Mar.2014, 07:22

LJUBLJANA, Ustavni sud Slovenije poništio je juče zakon o novom porezu na nekretnine, koji je početkom ove godine stupio na snagu radi obaranja deficita i stabilizovanja posrnulih javnih finansija te ..

Nastavak na Capital.ba...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.