Izvor: Blic, 14.Okt.2008, 09:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Stern najavio odigravanje zvaničnih mečeva u Evropi

Komesar NBA lige Dejvid Stern izjavio je danas da postoji mogućnost da u naredne tri godine neke od zvaničnih utakmica tog takmičenja budu odigrane u Evropi.

"Iako još nemamo jasan plan o tome, predloženo nam je da u naredne tri sezone organizujemo utakmice regularnog dela NBA lige u Evrope. Realno je da bar jedan takmičarski meč bude odigran na tom kontinentu", rekao je Stern, koji trenutno boravi u Londonu.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << />
Juče su u Londonu prijateljsku utakmicu odigrale ekipe Majamija i Nju Džersija. Najbolji igrač Majamija Dvejn Vejd rekao je da je uživao u "energiji koju je publika slala sa tribina".

"Kad si na početku karijere, ne razmišljaš o tome da jednog dana možes da postaneš poznat širom planete. To je sjajan osećaj", rekao je Vejd.

Prvu NBA utakmica van SAD odigrana je 1991. u Tokiju.

Prošle godine američka liga u hokeju na ledu (NHL) zvanično je počela utakmicom u Londonu, a ove sezone prve utakmice odigrane su u Pragu i Stokholmu.

Stern je, međutim, demantovao da NBA liga razmišlja o održavanju "Ol star" utakmice u Londonu.

"Bilo bi potrebno previše aviona da bi gotovo 6.000 gostiju NBA lige došlo na tu utakmicu. Mi se, ipak, bavimo košarkom, a ne turizmom", zaključio je komesar NBA.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.