Majami i Niksi u polufinalu Istočne konferencije

Izvor: Beta, 27.Apr.2023, 08:23

Košarkaši Majamija plasirali su se rano jutros u polufinale Istočne konferencije u NBA ligi, pošto su na gostovanju posle produžetka savladali Milvoki sa 128:126.Milvoki je u četvrtu četvrtinu ušao sa prednošću 102:86, da bi gosti trojkom Džimija Batlera izjednačili dva minuta i 11 sekundi pre kraja regularnog dela (111:111).Dve sekunde pre kraja regularnog toka vođstvo je imala domaća ekipa 118:116, ali je nakon ubacivanja iz auta koš za produžetak postigao Batler.Majami je u produžetku vodio i sa plus sedam (126:119), ali je Milvoki uspeo da se vrati u meč i u poslednjem napadu dođe do prilike za pobedu.Ipak u odlučujućem napadu Grejson Alen nije uspeo da šutira na vreme, pa je Majami slavio u plej-of seriji sa ukupnih 4:1.Tim sa Floride bio je osmi nosilac, dok je Milvoki bio prvi tim Istoka.Džimi Batler je u pobedničkoj ekipi postigao 42 poena, uz osam skokova, Gejb Vinsent je dodao 22 poena, a tripl-dabl je upisao Bem Adebajo sa 20 poena i po 10 skokova i asistencija.Srpski košarkaš Nikola Jović nije ulazio u igru.Janis Adetokunbo je u domaćem timu ostvario dabl-dabl sa 38 poena i 20 uhvaćenih lopti, Kris Midlton je postigao 33 poena, dok je dabl-dabl zabeležio i Bruk Lopes sa 18 ...