Izvor: Blic, 06.Maj.2013, 15:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lebron bez premca, Džejms četvrti put izabran za najkorisnijeg igrača NBA lige
Lebron Džejms je ušao u društvo slavnih jer je po četvrti put izabran za najkorisnijeg igrača NBA lige.
Košarkaš Majamija je, iako liga zvanično to tek treba da saopšti u nedelju, prema informacijama novinske agencije Asošijejted pres ubedljivo osvojio ovu nagradu. Ostalo je samo pitanje da li su, konačno, svi koji u izboru učestvuju - svrstali Lebrona na prvo mesto tokom svog glasanja, što se nikada u istoriji nije desilo ni jednom košarkašu.
Jednoglasno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << ili ne, "kralj Džejms" je već ušao u istoriju, pridruživši se Karimu Abdul-Džabaru, Majklu Džordanu, Bilu Raselu i Viltu Čembrlenu, koji su takođe osvojili četiri (i više) MVP trofeja.
U ovoj sezoni, Lebron je predvodio ekipu Hita, aktuelnog NBA šampiona, do učinka od 66 trijumfa i svega 16 poraza, uz sjajnu seriju nepobedivosti koja je potrajala čak 27 utakmica.
Pritom je prosečno postizao 26,8 poena, šutirao sa 56% uspešnosti i po meču imao i osam skokova, te 7,3 asistencija.
Najčitanije SADA:






