Izvor: BKTV News, 12.Okt.2014, 12:59 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Popović: Srbija mora da ostane vojno i politički neutralna
Program Demokratske stranke Srbije ostaje isti i dalje ćemo se zalagati da Srbija bude vojno i politički neutralna, a ni pod kakvim uslovima nećemo odustati od očuvanja Ustava Srbije, poručio je danas vršilac dužnosti predsednika DS S-a Aleksandar Popović na 12. Skupštini stranke.
„Nikada i ni pod kakvim uslovima nećemo odustati od borbe za slobodnu, politički i vojno neutralnu Srbiju“, rekao je Popović na skupštini stranke koja se održava u Centru Sava. >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News <<
Srbija, kako je Popović naveo, ne treba da bude član NATO-a, niti bilo koje druge vojne alijanse „državljani Srbije ne treba da ratuju za tuđe interese bilo gde u svetu“.
„Nikada nećemo raditi za račun Brisela, a protiv interesa svoje zemlje, kao ova i prethodne dve vlade, nikada nećemo biti evrounijate, a uvek ćemo biti slobodari“, rekao je Popović.
On je rekao i da se DS S nikada i ni pod kojim uslovima, neće odreći Kosova i Metohije, da nikada neće prihvatiti separatističke zakone, protivustavne (Borko) Stefanovićeve dogovore i Briselske sporazume, takozvanu „Republiku Kosova“.
„Jasno i jednostavno, granice Srbije su na Žutom Kamenu i Đeravici, na Paštriku, Koritniku i Šari“, rekao je Popović.
On je ponovio i da DS S i dalje ostaje pri stavu da se za godinu dana raspiše referendum na kome bi se građani izjasnili o procesu pridruživanja Srbije EU.
Članovi D S S na skupštini treba da izaberu naslednika Vojislava Koštunice, koji nije prisustvovao današnjem skupu.
Koštunica, jedini lider D S S od osnivanja podneo je ostavku posle neuspeha stranke na majskim izborima, a stranku od tada vodi Popović.
Kandidati za novog lidera DS S su Miloš Aligrudić i Sanda Rašković Ivić.
Izvor: Tanjug
The post Popović: Srbija mora da ostane vojno i politički neutralna appeared first on BK Televizija - BKTV News - Telefakt.
Popović: Srbija mora da ostane vojno i politički neutralna
Izvor: Politika, 12.Okt.2014
BEOGRAD – Program Demokratske stranke Srbije ostaje isti i dalje ćemo se zalagati da Srbija bude vojno i politički neutralna, a ni pod kakvim uslovima nećemo odustati od očuvanja Ustava Srbije, poručio je vršilac dužnosti predsednika DSS-a Aleksandar Popović na 12. Skupštini stranke...„Nikada...




