Snouden nije plaćen za otkrivanje informacija

Izvor: Blic, 12.Nov.2013, 10:41   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Snouden nije plaćen za otkrivanje informacija

Moskva - Bivši saradnik američke Nacionalne agencije za bezbednost (NSA) Edvard Snouden nije plaćen za otkrivanje tajnih informacija, rekao je njegov advokat Anatolij Kučerena.

U intervjuu za današnji broj ruskog lista Rosiskaja Gazeta advokat je rekao da Snoudenova finansijska situacija pokazuje da nije ništa radio iz finansijskog interesa i da je on altruista.

- On nikad nije trgovao tajnim informacijama i nije dobio novac za to čak ni kad je još bio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Hong Kongu. Ubeđen sam u to na osnovu njegove sadašnje finansijske situacije - rekao je Kučerena.

On je rekao da je Snouden već potrošio svu svoju ušteđevinu i da sada živi delimično od donacija iz dobrotvonih organizacija i od privatnih sponzora.

Advokat je rekao da on mora da pomaže Snoudenu ne samo u pravnim pitanjima nego i u svakodnevnom životu.

On je rekao da njegov klijent ima visoka profesionalna znanja u IT industriji i da "ima svetlu budućnost u bilo kojoj zemlji". Krajem oktobra Kučerena je rekao da je Snouden našao posao u Rusiji.

Snouden je u avgustu dobio jednogodišnji azil od Rusije kao izbeglica, posle objavljivanja dokumenata koji pokazuju masovno špijuniranje američke agencije NSA. Taj status gubi kada napusti Rusiji.

U SAD ga traže pod optužbama za špijunažu zbog otkrivanja tajnih obaveštajnih projekata.

Najčitanije SADA:
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.