Izvor: B92, Beta, 27.Nov.2009, 19:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Razgovori o ruskom kreditu u toku
Beograd -- Pregovori o ruskom kreditu Srbiji su u toku, kaže ministarka finansija Srbije Diana Dragutinović i dodaje da misli "da je naša delegacija u Moskvi".
Dragutinović nije htela da otkriva detalje ali je kazala da do sada "nije bilo reči o kamatnoj stopi od sedam odsto" i istakla da se "pregovara o daleko manjoj kamatnoj stopi".
Prva runda pregovora, o uslovima ruskog kredita Srbiji od milijardu dolara, održana je 29. i 30. oktobra u Moskvi. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Na sastanku u Moskvi razgovarano je o kreditima za podršku budžetu i za finansiranje infrastrukturnih, prvenstrveno železničkih, projekata u Srbiji.
Delegacije Srbije su tada u Moskvi vodile dve vrste pregovora, o delu kredita od 200 miliona dolara za popunjavanje budžetskog deficita i o 800 miliona za infrastrukturne projekte.
Kako su tada izvestili beogradski mediji, tokom pregovora o pozajmici za budžet Rusi su predložili da rok vraćanja bude deset godina sa počekom od jedne godine, dok je srpska strana tražila da period otplate bude 13 godina, uz poček od tri godine.
Ruski kredit Srbiji dogovorili su predsednici Srbije i Rusije, Boris Tadić i Dmitrij Medvedev, tokom posete ruskog predsednika Beogradu 20. oktobra.








