“NEŠTO SASVIM DRUGO”: Šta smo kao meso izvozili u Rusiju?!

Izvor: BKTV News, 17.Jun.2014, 14:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

“NEŠTO SASVIM DRUGO”: Šta smo kao meso izvozili u Rusiju?!

Ministar poljoprivrede Rusije Nikolaj Fjodorov je u Moskvi, na početku razgovora sa srpskim ministrom trgovine Rasimom Ljajićem, naveo da je prema podacima tog ministarstva “u poslednje vreme (u Rusiju) stizalo meso iz trećih zemalja, Hrvatske, Španije, Mađarske, sa oznakama Srbije”, dodajući da se to kosi s međunarodnim pravilima.

Naveo je i da je bilo slučajeva da je umesto deklarisane >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << dimljene slanine pronađeno “nešto sasvim drugo”.
Ruski ministar je dodao da je trgovinska saradnja Rusije i Srbije u oblasti poljoprivrede u prethodnoj godini bila “pozitivna”, i da je iznosila 270 miliona dolara.
Rusija je u Srbiju izvezla robu u vrednosti 57 miliona dolara, uglavnom cigarete i duvan i nešto jestivog ulja, a Srbija je Rusiju izvozila meso, voće i povrće.
“Srbija je naš blizak prijatelj i partner”, rekao je Fjodorov.
On je naveo da je Ministarstvo poljoprivrede, zajedno sa veterinarsko-sanitarskom inspekcijom Rusije, predlagalo da u Srbiji održi seminar o sanitarnim propisima u Rusiji i Carinskoj uniji Rusije, Belorusije i Kazahstana, ali da Beograd do sada nije zvanično odgovorio.
Izvor: Beta
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.