Bundesver se sprema da opet juriša na Moskvu?

Izvor: B92, 02.Dec.2022, 12:23

Bundesver se sprema da opet juriša na Moskvu?

Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg pozvao je Nemačku da nastavi da jača svoje oružane snage.

"Odluka Nemačke da značajno poveća troškove odbrane je istorijska sa ulaganjem u nove borbene avione, helikoptere, brodove i podmornice", rekao je Stoltenberg.

"Ovo je zaista "Zeitenwende " (istorijska promena) koja se odražava usled bezbednosnih promena u našem okruženju", rekao je on, misleći >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << na rat u Ukrajini.

Stoltenberg je dodao: "Potreban nam je snažan i pripremljen Bundesver". Generalni sekretar NATO je istakao i značaj odbrambene industrije u Nemačkoj.

"Ovo je važno za bezbednost Nemačke, važno je za bezbednost Evrope i važno je za svetsku bezbednost", rekao je on, prenosi DPA.

Govoreći o Ukrajini, Stoltenberg je pozvao članice NATO da nastave i povećaju podršku.

"Ne treba da potcenjujemo Rusiju. Ruske rakete i bespilotne letelice nastavljaju da napadaju ukrajinske gradove, civilnu i kritičnu infrastrukturu, izazivajući ogromne ljudske patnje sa početkom zime", rekao je generalni sekretar NATO-a.

Stoltenberg je pozdravio nemačku finansijsku, humanitarnu i vojnu podršku Ukrajini i rekao da se to oseća na bojnom polju.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.