Ako treba i likvidirati odgovorne za napad

Izvor: S media, 25.Jan.2011, 14:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ako treba i likvidirati odgovorne za napad

Predsednik Rusije Dmitrij Medvedev naložio je danas organima bezbednosti da pronadju odgovorne za teroristički napad na moskovskom aerodromu Domodedovo i predaju ih sudu.

Na kolegijumu Federalne službe bezbednosti (FSB), Medvedev je takodje naložio toj službi, Ministarstvu unutrašnjih poslova i vladi da smene zvaničnike zadužene za bezbednost saobraćaja.

"Zločinci koji su organizovali i izvršili teroristički napad na aerodromu treba >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << da budu nadjeni i predati sudu. Sa onima koji budu pružali otpor ne treba imati pardona - treba da budu likvidirani na licu mestu", rekao je Medvedev.

U Moskvi 35 mrtvih, povređen Srbin! (VIDEO, FOTO)

On je naveo da je situacija na aerodromu bila haotična, da je na aerodrom moglo da se udje sa bilo kojeg mesta, kao i da je kontrola kretanja "u najboljem slučaju bila delimična i prakticno nije važila za one koji dočekuju putnike".

Medvedev je podsetio da su pre nekoliko godina na tom aerodromu izvršeni teroristički napadi, a da je uoči Nove godine na aerodromu bio višednevni saobraćajni kolaps.

"Niz dogadjaja na jednom istom objektu navodi na pomisao o kritičkim nedostacima u radu aerodroma. Ako aerodrom prima toliko mnogo putnika, on mora da stvori sve uslove za pregled i kontrolu putnika i prtljaga", rekao je Medvedev, dodajući da MUP mora da osigura bezbednost zajedno sa službama bezbednosti aerodroma.

Rukovodstvu FSB je naložio da razjasni odgovornost u samoj službi i da napravi predloge za smenjivanje odgovornih.

Navodeći da je tokom prošle godine broj terorističkih napada povećan i da je terorizam "glavna opasnost" po bezbednost Rusije, on je zatražio od FSB i drugih struktura da iskoriste sav mogući potencijal za borbu protiv terorizma.

Medvedev je zatražio i da se izradi novi sistem "totalne kontrole na aerodromima".

(Beta)

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.