Šampionat u brzom kucanju SMS poruka

Izvor: S media, 07.Jul.2010, 17:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šampionat u brzom kucanju SMS poruka

Kompanija "LG Elektroniks" saopštila je danas da je počeo Treći svetski šampionat u brzom kucanju SMS poruka, a glavna nagrada će biti 100.000 dolara i šansa za ulazak u Ginisovu knjigu rekorda.

Tokom najvećeg svetskog takmičenja u oblasti mobilne komunikacije polufinalna takmičenja biće organizovana u 20 zemalja, koja će učesnicma obezbediti šansu da se takmiče u finalu prvenstva u januaru 2011.

Pobednički timovi nacionalnih takmičenja osvojiće put >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << u Njujork, gde će se nadmetati sa najboljim svetskim "kucačima" poruka.

Pored glavne nagrade koja očekuje najbolji tim, najbrži "kucač" imaće šansu da udje u Ginisovu knjigu rekorda ukoliko obori svetski rekord u kucanju sms poruka - 264 slovna karaktera za manje od dva minuta koji je postavio Portugalac Pedro Matijas prošle godine.

Na ovogodišnjem šampionatu učestvuju takmičari iz Argentine, Australije, Italije, Indije, Japana, SAD i drugih zemalja.

Od ove godine, tekst video igrice za brzo kucanje poruka, koja je bila prikazana na prošlogodišnjem svetskom takmičenju, sada će biti predstavljena i učesnicima nacionalnih takmičenja.

U okviru ovogodišnjeg takmičenja kompanija "LG" će predstaviti "LG Tekst Ed", program namenjen edukaciji mladjih korisnika mobilnih telefona o negativnim posledicama slanja neprikladnih poruka kao i kucanja tokom vožnje.

Zvanični sajt šampionata u brzom kucanju poruka je www.lgmobileworldcup.com.

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Počinje Treći svetski sampionat u brzom kucanju SMS-ova

Izvor: 24sata, 07.Jul.2010

Tokom najvećeg svetskog takmičenja u oblasti mobilne komunikacije polufinalna takmičenja biće organizovana u 20 zemalja, koja će učesnicma obezbediti šansu da se takmiče u finalu prvenstva u januaru 2011.

Nastavak na 24sata...

Počinje Treći svetski šampionat u brzom kucanju SMS poruka

Izvor: SrbijaNet.rs, 07.Jul.2010

Kompanija "LG Elektroniks" saopštila je danas da je počeo Treći svetski šampionat u brzom kucanju SMS poruka, a glavna nagrada će biti 100.000 dolara i šansa za ulazak u Ginisovu knjigu rekorda. Tokom najvećeg svetskog takmičenja u oblasti mobilne komunikacije polufinalna takmičenja biće

Nastavak na SrbijaNet.rs...

SVETSKI ŠAMPIONAT U BRZOM KUCANJU SMS PORUKA

Izvor: Kurir, 07.Jul.2010

BEOGRAD - Počeo je Treći svetski šampionat u brzom kucanju SMS poruka, a glavna nagrada je 100.000 dolara i šansa za ulazak u Ginisovu knjigu rekorda...Polufinalna takmičenja biće organizovana u 20 zemalja, a učesnicima će obezbediti šansu da se takmiče u finalu prvenstva u januaru 2011. Pobednički...

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.