Micubiši UFJ ulaže u M. Stenlija

Izvor: B92, 14.Okt.2008, 12:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Micubiši UFJ ulaže u M. Stenlija

Tokio -- Japanska finansijska grupacija "Micubiši UFJ" je saopštila da je kupila 21 odsto učešća u investicionoj banci "Morgan Stenli" za devet milijardi dolara.

Prema ugovoru, najveća japanska bankarska grupacija će celokupnu kupovinu obaviti u prioritetnim akcijama. Ta transakcija će doprineti spašavanju "Morgan Stenlija" od bankrotstva, kao posledice pada vrednosti akcija.

Vrednost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << akcija "Morgan Stenlija" pala je na Njujorškoj berzi, u uslovima trenutne finansijske krize, na 9,68 dolara, što je manje od polovine njihove vrednosti s kraja septembra, kada su dve banke postigle prvi dogovor.

Pad akcija od 58 odsto u nešto više od nedelju dana smanjio je tržišnu vrednost američke banke na svega 10,3 milijarde dolara.

Najnoviji dogovor Micubišija i "Morgan Stenlija" različit je od prvobitnog, koji je predviđao kupovinu običnih deonica za tri milijarde dolara po 25,25 dolara i investiranje preostalih šest milijardi u kupovinu prioritetnih akcija.

Prema novom ugovoru, japanska grupacija je kupila samo prioritetne akcije, s tim da će one u vrednosti 7,8 milijardi dolara moći da pretvori u "obične" akcije.
Pogledaj vesti o: Mitsubishi

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.