Ustav sledeće godine, neće biti secesionistički, ali...

Izvor: BKTV News, 04.Nov.2017, 22:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Ustav sledeće godine, neće biti secesionistički, ali..."

Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik (RS) izjavio je danas da bi RS sledeće godine trebalo da uđe u proces kreiranja novog ustava za koji je naveo da "neće biti secesionistički, ali će omogućiti RS da može da se bavi pitanjem secesije", prenosi RTRS.

Dodik je, kako se navodi, na međunarodnom naučnom skupu na Pravnom fakultetu u Banjaluci kazao da sadašnji Ustav Srpske ne odgovara potrebama naroda koji tu živi.

RTRS navodi da je naučni skup održan >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << u čast 25 godina od donošenja postojećeg Ustava Srpske.

Predsednik Srpske je rekao da će predlog novog ustava prvo proći parlamentarnu proceduru, da će potom biti upućen na ustavni referendum i na kraju ponovo vraćen u Skupštinu Srpske, gde će biti proglašen.

"Ovaj skup je dobra prilika da promovišemo ideju da se u idućoj godini okupimo i izradimo Ustav Republike Srpske u skladu sa demokratskim potrebama ovog naroda i potrebama Republike. Ovo je prilika da se na tu temu progovori", kazao je Dodik.

PROČITAJTE SVE NAJNOVIJE VESTI!
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik

Nastavak na BKTV News...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta BKTV News. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta BKTV News. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.