Izvor: BanjalukaLive.com, 27.Nov.2015, 19:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
"Promijeniti zakon i izbaciti sudije strance"
Odluka Ustavnog suda BiH prema kojoj je 9. januar Dan Republike neustavan, uvredljiva je za Republiku Srpsku, jer u sebi nosi političku dimenziju - poručili su lideri SNSD-a, DNS-a i Socijalističke partije, koji su se u petak sastali u Prijedoru.
Milorad Dodik, Marko Pavić i Petar Đokić naglasili su da niko ne može da ukine Dan Republike. Predstavnici vladajućih stranaka u Srpskoj kažu da imaju nepodijeljen zajednički stav da je odluka Ustavnog suda BiH uvredljiva, daleko od zdravog >> Pročitaj celu vest na sajtu BanjalukaLive.com << razuma i predstavlja politički akt, prenosi RTRS.
Podržali su Deklaraciju Narodne skupštine u kojoj se navodi da Dan Republike neće biti ukinut čak i ako Ustavni sud BiH donese odluku kojom bi se ovaj republički praznik proglasio neustavnim.
Naglasili su da je ovakav Ustavni sud izgubio svaki smisao jer je postao poligion za političko djelovanje i ostvarenje interesa političkih stranaka, u ovom slučaju SDA, koja se najviše zalagala da se ukine Dan Republike Srpske, 9. januar.
Za nedjelju je je u Banjaluci zakazan sastanak svih politički subjekata iz Republike Srpske u vezi s odlukom Ustavnog suda BiH.
Foto: YouTube/Screenshot
Pogledaj vesti o: Milorad Dodik
Nastavak na BanjalukaLive.com...














